Роботизований тахеометр GTL-1000 “два в одному” від Topcon

Published: 13.05.2020 Times Read: 279 Comments: 0


Пристрої “два в одному” завжди мають попит, але навряд чи таке можна часто зустріти у будівельній галузі. Проте, така цінна пропозиція доступна у новому продукті від компанії Topcon – тахеометрі GTL-1000.
Новий тахеометр GTL-1000 від компанії Topcon
Роботизований тахеометр призначений для перевірки робочого процесу у будівництві і пропонує дві важливі функції — виконання зйомки і сканування.

Озброїти геодезиста
Як зазначає технолог в M. A. Mortenson Companyм Тейлор Купп (Taylor Cupp) найбільше його радує, що завдяки об’єднанню функцій геодезичної зйомки і лазерного сканування в одному пристрої, для виконання робіт потрібен лише один фахівець.

“У наших проєктах це геодезист. І тепер ми в змозі озброїти свого фахівця пристроєм, за допомогою якого він зможе не тільки виконати зйомку і розбивку, а й зафіксувати те, що будується, для перевірки якості. Це дуже вигідно, оскільки фахівець, який знає, які опорні точки і аналогічні речі були задані для будівництва об’єкта, може бути єдиною людиною, яка за допомогою одного приладу потім з максимальною точністю зафіксує і збере дані для контролю якості”

– заявив Тейлор Купп (Taylor Cupp).

Що сподобається спеціалістам у новому тахеометрі:
    Система розроблена таким чином, щоб користувач міг почати сканування, натиснувши лише на одну кнопку. Прилад дозволяє виконати повнокупольне 360-градусне сканування всього за кілька хвилин. Геодезичні роботи і сканування виконуються в рамках одного і того ж робочого процесу.

Інтегровані компоненти робочого процесу
Японська корпорація Topcon описує тахеометр GTL-1000 з вбудованим компактним сканером, як перший в галузі прилад, в якому інтегровані компоненти робочого процесу. Таким чином, забезпечуючи послідовність всіх операцій, пристрій надає користувачам реальну виконавчу модель проєктів, дозволяючи підрядникам виявити та усунути будь-які невідповідності.
“Наша інженерно-технічна група, що працює на будівельних майданчиках, вже давно проявляє інтерес до продукту, подібному GTL-1000, який дозволив би їм проводити геодезичні дослідження і сканування в рамках одного і того ж робочого процесу і не витрачати час в офісі на те, щоб внести дані сканування в систему”,
– заявила старший фахівець з прикладних технологій в Rogers-O’Brien Construction, Даллас, (штат Техас, США) Пауліна Акоста (Paulina Acosta).

Фахівець оцінила перевагу, яку дає новий тахеометр: Перед тим, як ви залишите майданчик, прилад визначить географічне положення кожної хмари точок сканування. Це дає впевненість у тому, що 3D-моделі, створені на основі таких хмар точок, покажуть реальне розташування кожної точки без необхідності візуального коригування або необхідності повертатися на майданчик, щоб отримати додаткові дані для побудови моделі.

Головний інженер-геодезист по лазерному скануванню в Balfour Beatty Construction Нік Салмонс (Nick Salmons) згоден, що нове роботизоване рішення Topcon однозначно підвищить продуктивність на будмайданчику шляхом прискорення процесу будівництва і більш ефективного виявлення проблем при проектуванні в порівнянні з традиційними методами. Це принесе користь галузі в цілому, завдяки скороченню витрат і зменшенню тривалості проєктів як для клієнтів, так і для підрядників.


Запуск сканування за допомогою однієї кнопки
Система розроблена таким чином, що користувач може почати сканування, натиснувши лише на одну кнопку. Прилад дозволяє виконати повнокупольне 360-градусне сканування всього за кілька хвилин.
“Сканування за допомогою традиційних систем і методів займе більше часу. Таким чином, в залежності від умов на будівельному майданчику, підрядник зможе швидко потрапити на майданчик і покинути його, що мінімізує проблеми безпеки”,
 – відзначає директор з глобального плануванню продукції Topcon Рей Кервін (Ray Kerwin).

Ще одна “фішка”, яку оцінили користувачі: можливість пошуку окремих “виконавчих” точок після того, як завершиться повне сканування. Ця функція корисна тоді, коли потрібно переконатися, що ви захопили центральну точку кінцевого прольоту або з’єднання конструкцій. Ці точки з’являться в хмарі точок після обробки. Таким чином, виключається час, який витратили б фахівці з 3D-моделювання, намагаючись визначити координати певних об’єктів в хмарі точок.

Сканер використовується у комбінації з програмним засобом ClearEdge3D Verity, призначеним для автоматизації контролю в будівництві. В результаті ефективної інтеграції скануючого пристрою і Verity розробники приладу створили комплексну систему, яка відмінно виконує роботу з контролю якості в будівництві з використанням методів тривимірного моделювання.
Отримана система забезпечує повнокупольне сканування, яке дуже швидко захоплює такі об’єкти як трубопроводи, колони, балки, ригелі, відкидні частини, отвори і металоконструкції.

Як відмітив Рей Кервін, вона допомагає покращити контроль якості, забезпечуючи чітку візуальну індикацію якості на теплових картах. Ця функція зводить до мінімуму наслідки помилок ще до того, як вони перетворяться в проблеми, які вимагають великих витрат на рішення.

У системі передбачена можливість трекінгу з використанням призми, точність якого дозволяє оператору фіксувати точки у вимірах будівельних об’єктів різної геометрії. Продукт включає також вбудоване програмне забезпечення MAGNET Collage, призначене для обробки і передачі даних з будмайданчика в офіс у режимі реального часу.


Не потребує додаткового навчання
Для роботи з приладом не потрібне додаткове навчання, а інженеру на будівельному майданчику більше не потрібно залучати сторонню організацію для виконання сканування.

Нова система розроблена таким чином, щоб об’єднати в собі все, що раніше було окремими робочими процесами, які відбирають досить багато часу, максимально стиснути всі етапи шляхом їх оптимізації, і скоротити загальний час перевірки.

Перші випробування приладу GTL-1000 проводилися на майданчику компанії Balfour Beatty.
“У ході тестування і використання приладу ми дійшли висновку, що нова роботизована система сканування здатна підвищити продуктивність на будівельному майданчику завдяки тому, що з його використанням прискорюється процес будівництва, а проблеми, які виникають при проектуванні, виявляються більш ефективно, ніж при використанні традиційних методів”,

– говорить головний інженер-геодезист по лазерному скануванню в Balfour Beatty Construction Нік Салмонс (Nick Salmons).

За словами представника корпорації, переваги роботизованого тахеометра з інтегрованим компактним сканером також будуть оцінені субпідрядниками, які завдяки приладу зможуть обмінюватися даними контролю за якістю споруджуваного об’єкта, що означає, що всі сторони проєкту, контролюючи якість, будуть користуватися однаковими тепловими картами.

Наприклад, перші кабель канали і труби для укладання проводів можуть бути джерелом подальших проблем, оскільки там можуть відбуватися зміни, які часто залишаються непоміченими. З новою системою Topcon швидкість, з якою кожен, хто працює на будівельному майданчику, зможе виявити помилки означає, що є надія на те, що їх наслідки будуть зведені до мінімуму до того, як вони виростуть в проблеми, для усунення яких потрібні істотні витрати.

Ефективність набуває на ринку все більшого значення. Тому не можна втрачати час і допускати помилок. Цілком очевидно, що попит на пристрої, що дозволяють оперативно виконувати перевірку будівництва, зростає, що у свою чергу створює потребу в нових технологіях, які можуть вирішити цю задачу.

Джерело:
www.heavyequipmentguide.ca


Comments

Write Comment

Геодезичне обладнання - ТОВ «УКРГЕО-ПРОЕКТ»
Адрес: Украина, город Киев, проспект Отрадный, 95Г, офис 303
Телефоны:+38 044 234 06 36, +38 044 234 06 36,
Электронная почта: mail@ukrgeo.com.ua